Про це 15 вересня 2016 р. на засіданні круглого столу «Фармацевтична промисловість України: пульс сучасності» (Харків) у рамках проведення VIII Національного з’їзду фармацевтів України нагадав голова Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ) Юрій Терентьєв.
«Розвиток добросовісних конкурентних відносин на фармацевтичному ринку є важливою складовою не лише для економіки України, а й виступає одним з основних чинників для розвитку економічних відносин у всьому світі. Розуміючи важливість та високу значимість цього питання, АМКУ, зі свого боку, не лише займається вирішенням проблемних питань, що виникають на цих ринках, а й, намагаючись попередити можливі виклики, звертається до кращих світових практик з метою запозичення передового прогресивного досвіду для його подальшої імплементації на теренах нашої держави», — підкреслив Ю. Терентьєв.
Він також нагадав, що одним з основних завдань, яким постійно займається АМКУ, є адвокатування конкуренції, що спрямовано на подолання проблем неефективного регулювання в фармацевтичній галузі.
«Основною метою нашого відомства є створення та підтримання сприятливого проконкурентного середовища. Із цього приводу ми зараз ведемо активний діалог з Міністерством охорони здоров’я з питань реформування фармацевтичної галузі, не забуваючи про її специфіку та важливість розвитку конкуренції на фармацевтичних ринках.
Більшість справ, що наразі розглядаються Комітетом, є якраз наслідком неефективного регулювання ринків. Із приводу цього хотілося б підкреслити важливість питання впровадження нової системи моніторингу та контролю державної допомоги, яка, до речі, набуде чинності в серпні 2017 р. та надасть вагомий поштовх для практичної реалізації удосконалених методів та способів розвитку фармацевтичної галузі», — підсумував голова АМКУ.
Він також зазначив, що багато проблемних питань, які існують на сьогодні в фармацевтичній галузі, можуть бути вирішені також шляхом застосування механізмів саморегуляції через запровадження професійного самоврядування.
Як ми повідомляли раніше, у рамках проведення круглого столу участь у дискусії взяли керівництво АМКУ, МОЗ України, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, фахівці ДП «Державний експертний центр МОЗ України», керівники фармацевтичних заводів, представники профільних асоціацій, Торгово-промислової палати України та науковці. Під час дискусії обговорено системні проблеми вітчизняного виробництва лікарських засобів й визначено вектори національної політики щодо розвитку й підвищення конкурентоспроможності фармацевтичної промисловості для покращення лікарського забезпечення населення України. За результатами рішень круглого столу готується резолюція, яка в подальшому буде направлена в державні органи влади.
Детальніше про захід читайте в найближчому номері «Щотижневика АПТЕКА», а також на нашому сайті.